2018. gada 9. novembrī 12 6., 7. klases un 2 5. klases skolēni devās ekskursijā uz Cēsīm Latvijas simtgades projekta „ Latvijas skolas soma” ietvaros.
Kā pirmais apskates objekts bija Cēsu pils komplekss, kurā pabijām 1,5 stundu. Laiks paskrēja nemanot, jo Viduslaiku pilī devāmies pastaigā pa pils dārzu, atklājām pils apveidus esot iekšpagalmā, kā arī, sajūtot seno auru, uzkāpām Rietumu tornī lukturīšu gaismā un nokāpām vecajā cietumā. Savukārt Jaunajā pilī– muzejā atklājām, kas bija pirmie Cēsu iedzīvotāji, kāda bija dzīve viduslaiku pilsētā. Bija iespējams apskatīt interaktīvo ekspozīciju “Cēsis – Latvijas vēstures simbols” un pils restaurēto 18.-19. gs. interjeru. Cēsu ainavu varējām vērot no pils Lademahera torņa.
Kā otra nozīmīgākā aktivitāte bija Cēsu koncertzāles apmeklējums, kur sadarbībā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri tapis brīnišķīgs koncertuzvedums „LeNeSons un Elgara „Jaunais diriģents””. Šajā koncertā iepazinām komponista Edvarda Elgara mūziku. Puikas gados jaunais Edvards mēdza sacerēt kādas bērnišķas miniatūras saviem radiniekiem, komponēja arī dejas. 40 gadus vēlāk pieredzējušais Elgars ņem savus bērnības darbus, pārliek orķestrim, un nu mūzikā ieskanas zvaniņi, tauriņi, strūklakas, savvaļā mītoši lāči, fejas un milži, nomiedzis un spilgta saules gaisma. Brīnumaina bija ne tikai pati mūzika, bet arī smilšu mākslinieces darbošanās fonā. Vērojot viņas radītos tēlus, daudz dziļāk un izjustāk spējām iedziļināties orķestra noslēpumos.
Brīvajā laikā priecājāmies par vecpilsētas skaistajiem parkiem un atcerējāmies, ka mūsu skolas deju kolektīva dalībnieki ir dejojuši uz pilsētas estrādes skatuves. Diena bija izdevusies, piepildīta bagātām emocijām.
Paldies Liezēres pagasta pārvaldei par transporta nodrošināšanu ekskursijai uz Cēsīm!
7. klases audzinātāja Jolanta Pabērza, 6. klases audzinātāja Vija Puriča